Sezeryan Çeşitleri

İlerleyen teknoloji ile artık sezeryen korkulan bir durum olmaktan çıktı. Daha önce aylarca ayağa kalkamayıp ağrılar çeken anneler, şimdi ortalama bir haftada eski sağlıklı yaşamlarına geri dönüyorlar.

Sezeryan operasyonları, eskilerde daha çok aneztesi olarak yapıldı isede, şimdilerde spinal sezeryan yapılarak doğumu hem kolaylaştırıyorlar hem de annenin o müthiş anı izlemelerine olanak tanıyorlar.

Genel anestezi bayıltılarak uygulanan, spinal sezeryan ise bel altınızı uyuşturarak yapılan cerrahi işlemdir. Sizlerde hangi sezeryan şeklini istediğinize karar veremiyorsanız en sağlıklısı doktorunuz tarafından yönlendirilmenizdir. Vücut tipinize ve ruh halinize göre olan doğum şeklini gerçekleştirmek size çok daha yaralı olacak ve kendinizi ruhsal olarak da daha çabuk toparlamanıza yardımcı olacaktır.doğum seçenekleri

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Varis başlıklı makalemizde hamilelik hastalıkları, hamilelik sıkıntıları ve Hamilelikte kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar

sezeryan cesitleri,sezeryan,sezaryen çeşitleri,
Sezeryan Çeşitleri makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
hamilelikte varis
Hamilelikte Varis

  Varis kadın erkek herkesi rahatsız eden ve dışardan bakıldığında mor ve mavi renge ait çizgilerin görülmesidir. Daha çok ayaklarda...

Kapat