Aksesuar Kullanımı

Kıyafeti tamamlayıcı bir unsur olan aksesuarlar, doğru kullanılmadıkları takdirde giyilen elbiseyi ve vücudu çok daha kötü gösterebilir. Her vücut tipi, farklı farklı aksesuarları taşıyabilir, önemli olan en doğru aksesuarları bulmaktır. Bundan dolayı aksesuar seçimi yaparken çok dikkat etmek gerekir. Bu aksesuarlardan en önemlilerinden biri çantalardır. Kadınlar, gidecekleri yere göre doğru bir çanta seçimi yapmalıdır. Plajda takılan çanta, gece yemeğine gidilirken takılamaz. Her kadının dolaplarında mutlaka en az bir adet günlük çanta, gece çantası ve seyahat çantası bulunması gerekmektedir.

Aksesuar seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de kolye ve küpeleri dikkatli bir şekilde kullanmaya çalışmaktır. Kolyelerin giyilen kıyafetin yaka kesimine göre seçilmesi gerekir. Ağır tarzda küpelerden hoşlanan biriyseniz bu küpeleri daha çok günlük yaşamınızda kullanmanız daha isabetli olacaktır. İş yemeklerinde ve çalışma saatlerinde bu küpeleri kullanmanız, yanlış anlaşılmanıza sebebiyet verecektir. Yüzük takmayı seven biriyseniz, her parmağınıza yüzük takmak yerine ilginç tasarımlı bir ya da iki yüzük takarak ta tarzınızı rahatça ortaya koyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğru Kıyafet Kombini Nasıl Oluşturulur? başlıklı makalemizde doğru kombin nasıl yapılır, kıyafet kombini ve yanlış kombin hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar

aksesuar kullanımı,
Aksesuar Kullanımı makalesi Ana Sayfa, Moda kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
kombin
Doğru Kıyafet Kombini Nasıl Oluşturulur?

Kadınların giyim konusunda yaptıkları en büyük hatalardan bir tanesi yanlış kombinlerdir. Alınan birçok kıyafet parçası, yanlış şekillerde birleştirilmekte ve bunun...

Kapat