2014 Çin Takvimi

cin-takvimiDünya tarihinin en eski batı inançlarından biri olan Çin Takvimi  hesaplama bebek cinsiyet belirleme yöntemi olarak ülkemizde de uygulanmaya başlandı. Hep söylendiği gibi hayırlısı olsun diyenlerin yanı sıra son zamanlarda bebeklerinin cinsiyetlerine kendileri karar vermek isteyenlerin sayısı az değil.

Batı da uygulandığında %90–95 oranında etkili olduğu söyleniyor fakat bunun hiçbir gerçeğe dayanır bir tarafı olmadığı kesin. Çünkü bilgiler sabit yani 30 yaşındaki bir kadın ocak ayında gebe kalırsa erkek çocuk doğuracak olarak görünüyor ama mayısta gebe kalırsa kız çocuğu olacak olarak görünüyor. Bu durumda gerçekliği bence tartışılabilir çünkü yaptığımız küçük çaplı bir araştırmadan sonra neredeyse %10 oranında bile bunun başarılı olmadığını gördük.

Tabi yine karar sizin ya eğlence amaçlı bu testi yapacak ve sonuç ne olursa olsun diyerek kendinizi şartlandırmayacaksınız ya da buna bağlı kalıp sonuç tersi olunca üzülmeyeceksiniz.

Batı kültüründe yapılan Çin takvimi 2014 uygulaması orada yaşayan insanlar için geçerli olabilir belki de ama bizim ülkemiz için geçerli olduğu konusunda şüpheler hala devam ediyor.

Sebep şu ki bir kadının gebe kalmadan önce içtiği suyun bile etkisi oluyorken batıda yani Çin de yenilen içilen her şeyin farklı olduğu düşünülürse onların yaptığı bir uygulama ki bu gebelik ile bağlantılı iken nasıl olurda bizim içinde geçerli olabilir. Sonuç olarak ülkelere göre değişiklik göstereceğini düşünerek bu tarz testlere bağlı kalınmamasından yana olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu yorum deneme yapılmış ve sonuçlarına göre söylenmiştir.10 kişiden 1i belki tutmuştur ona da tesadüf diyoruz. Çünkü ailevi gelişim, yerleşim, hava şartları, beslenme şekli vs. kadının gebeliğinin ve bebeğinin cinsiyetini n belirlenmesinde etkisi olan şeylerken nasıl bir takvimin üzerinde yazan cinsiyetin kesin olduğu düşünülebilir ki?

imagesCANQW3I2 cin-takvimi çin takvimi 2014

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tütü Etek Modelleri başlıklı makalemizde bebek kostümü, doğum günü kıyafeti ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar

çin takvimi 2014,çin takvimi 2013,2014 çin takvimi,çin takvimi,çin takvimi 2014 cinsiyet hesaplama,çin takvimi 2014 cinsiyet,çin takvimi 2014 hesaplama,çin takvimine göre cinsiyet belirleme 2014,Cin teqvimi 2014,in takvimi,
2014 Çin Takvimi makalesi Ana Sayfa ve Genel ve Hamilelik kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“2014 Çin Takvimi” için 13 yorum

 1. nazz diyor ki:

  selam 29.03.1987 dogumluyum erkek bebek istiyoruz hangi yasa bakmam gerekiyo

 2. tuba diyor ki:

  meraba 08,04,1993 dogumluyum erkek bebek istiyoruz hangi ayda hamile kalmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim:)

 3. admin diyor ki:

  Tuba hanım sanırım 21 yaşındasınız değil mi?
  21 yaş için mart ayından sonra her ay maalesef kız erkeğini gösteriyor.
  Normalde böyle birşey sadece bu yaşta oluyor :(

 4. zeynep diyor ki:

  merhaba 29.12.1986 dıgumluyum çin takvimine göre hangi yaş grubuna bakarak hesap yapmam gerekiyoor

 5. sirinesen diyor ki:

  selam takvime göre kizgösteriyor amam oglan ve bende 29 yasindayim 3 ayda hamile kaldim

 6. yıldız uçar diyor ki:

  055\1987 dogumluyum erkek olması için hangi ay yada yıl olmalı 2 kızım var
  cvp

 7. yıldız uçar diyor ki:

  055\1987

 8. yıldız uçar diyor ki:

  5.5 1987

 9. aysel diyor ki:

  salam 25 mart 1990 ilde erkekmi kizmi

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
anne kız kıyafeti
Yıl Sonu Gösteri Kıyafetleri

Bir anne ve baba için en heyecanlı anlardan biri de yılsonu gösterileri ve yıl sonu gösteri kıyafetleridir. Özellikle aylar öncesinden...

Kapat